תוכן


 

מי אנחנו

הרב שאר-ישוב כהן, הרב הראשי של חיפה, תיאר את עמותת מאור יהודה כ"ציבור יוצא מן הכלל מפני שיש בו תערובת פרופסורים מהטכניון, עולים חדשים, וישראלים ותיקים מכל מיני שורשים. התפקיד שקיבלו עליהם הוא קדוש לחלוטין..."

עמותת מאור יהודה התיסדה בשנת 1978 על ידי עולים מהארצות שבהן מדברים אנגלית כשפת האם, משוויץ, ומצרפת שביקשו להביא לביתם החדש בארץ מהתכותות החיוביות שהתקיימו בציבור היהודי בחוץ לארץ.

בית הכנסת נקרא על שם פרופ. יהודה לנדאו, פיזיקאי מהטכניון שעלה מאמריקה. פרופ. לנדאו היה מהראשונים לייסד את מה שהיה בהתחלה "סתם מניין." יהודה נפטר בשנת 1981, לפני שהיה יכול לראות בעיניו את פרי מעלליו.

בעשרים שנים הראשונות של חייו, המניין מצא מקום במגוון אתרים, אפילו במקלט של בית ספר.

בשנת 1989, העניקה לנו עירית חיפה מגרש קרקע ברמת אלמוגי ברכס הר הכרמל הצופה למפרץ צפונה כל הדרך עד ראש הניקרה על גבול לבנון. מהכספים שנאספו מהחברים, מנדבות פרטיות, וממספר מענקים מהמדיה בנינו בית כנסת ואולם ציבורי מוכנים לתפילות ראש השנה 1998.

נמצים אנו במקום מרכזי בין הטכניון ובין אוניברסיטת חיפה. משרתים אנו את צרכי היותר משבעים ןחמש משפחות בעמותה וצרכי השכנים החילוניים, כולל דיירי היותר מאלף הדירות החדשות שהקימו בסביבה לאחרונה. בנוסף, מקבלים אנו את פני משפחות המבלות שנת שבתון באחת האוניברסיטות בחיפה, בקמפוסי ה"היי טק" והמ"תם, או במרכזי המחקר והפיתוח. 

בשנת 1999 הג'רוסלם פוסט הוציא מאמר עלינו במוסף על ארגוני אל-רווח בישראל.

 

 

 


© Copyright 2004All rights reserved, no part may be copied or used without express written permission.

דף הבית

מי אנחנו

איפה אנחנו

לוח המנינים

הכנסת אורחים

שיעורים ואירועים

ידיעון

ספרית און-ליין

קשרים לצבור הרחב

צור קשר

English